Katalog - Dergi Teknik Bilgiler

Ölçü: 148x210 mm (A5), 210x297 mm (A3), 195x270 mm, 225x320 mm, 290x290 mm (Kare), 300x300 mm (Kare), 250x250 mm (Kare), 160x220 mm

Baskı: 4 Renk CMYK

Laminasyon: Mat ve Parlak Selefon (Kapak)

Sayfa Sayısı: 8 sayfa (+4 ve katları)

Kesim: Düz Kesim

Kağıt Türü: 250 gr. Amerikan Bristol, 350 gr. Mat ve Parlak Kuşe, 1.Hamur

Paketleme:  Baskı adedine göre değişkenlik gösterebilir. 

Tasarım Yükleme Süreci: 

Tasarım dosyalarınızı, ürün özelliklerini belirledikten sonra pdf, formatında info@buyuksehirbaski.com mail adresimize gönderebilirsiniz. Yüksek boyuttaki (10 mb üzeri) çalışmalarınız için www.wetransfer.com web adresinden yararlanabilirsiniz. Tasarımlarınızı hazırlarken (katalog.pdf) bıçak izi dosyamızdan faydalanabilirsiniz. Tasarımınızın baskıya uygunluğu kontrol edilip, sizden onay alındıktan ve ödeme bilgilerinizin kontrolü sağlandıktan sonra ürününüz baskıya alınacaktır.

Katalog Hakkında

Firmanızın ürünleri ya da hizmet verdiğiniz alanlar hakkında ayrıntılı bilgiyi potansiyel müşterilerinize sunmanın en hızlı yolu profesyonel bir katalog sahibi olmaktan geçer. Tüm ürünlerinizi ve öne çıkarmak istediklerinizi ayrıntılı bir biçimde inceleme olanağı sunan katalog baskı, hem kendinizi net bir şekilde anlatma, kurumsal kimliğinizi öne çıkarma işlevi görür hem de müşterinizin ihtiyaç duyduğu bilgileri kısa ve öz bir biçimde sunar. Katalog baskı sahibi olmanız firmanız için önemlidir çünkü, gerek müşteri ziyaretlerinde, gerekse ofisinize gelen ziyaretçilerin inceleyebilecekleri bu basılı yayınlar, firmanızın ön yüzüdür. 

Buyuksehirbaski.com, organize matbaa profesyonelliği ile hizmet verirken, kurumsal ihtiyaçlarınızı hızlı ve kolay bir şekilde giderebilmenize olanak sağlayan kaliteli ve hızlı online matbaa hizmetini de aynı anda sunar.

Katalog Bastırmadan Önce Nelere Dikkat Etmeli ?

  • Katalog tasarım aşamasına geldiğinizde başka firmaların kataloglarını inceleyerek örnek tasarımlar hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Özellikle rakip firmalarınızın kataloglarını incelemek, öne çıkarmanız ya da farklılaşmanız gereken noktaları fark etmenize olanak sağlar. 

  • Katalog tasarımlarınızı yaparken kurumsal kimliğinizle uyumlu bir çizgide ilerlemeye gayret edin. 

  • Katalogların ürün gamınızı tam olarak yansıtıp yansıtmadığından emin olun. 

  • Müşterilerinizin öncelikli olarak ihtiyaç duyduğu bilgileri öne çıkarın. 

  • Müşterilerinizin belli dönemlerde farklı ihtiyaçları olduğunu göz önünde bulundurarak sezon trendlerine uygun bir katalog hazırlayın. Tüm ürün ve hizmetleriniz için tek bir katalog hazırlamak yerine, her sezona özel kataloglar hazırlayarak daha ayrıntılı bilgiye yer verebilirsiniz. 

  • Kataloglarınızı fotoğraf ve grafiklerle desteklemeniz, daha doyurucu bir bilgi akışı sağlamanıza ve ürünlerinizin müşteriler tarafından daha rahat anlaşılmasına yardımcı olur.