Cd & Dvd Kabı Teknik Bilgiler

Ölçü: CD Çapı: 120 mm - CD Kabı: 125x125 mm, 266x183 mm, 268x183 mm, 273x183 mm

Baskı: CD Etiket Baskı: 4+1 Renk, CD Kabı Baskı  4 Renk

Kesim: Düz Kesim

Kağıt Türü: CD Etiket: Mat veya Parlak Kuşe - CD Kabı Baskı: Mat veya Parlak Kuşe, I. Hamur Kağıt

Baskı Yönü: CD Etiket: Tek Yön - CD Kabı: Tek veya çift yön

Paketleme: Baskı adedine göre değişkenlik gösterebilir. 

Tasarım Yükleme Süreci: 

Tasarım dosyalarınızı, ürün özelliklerini belirledikten sonra pdf, formatında info@buyuksehirbaski.com mail adresimize gönderebilirsiniz. Yüksek boyuttaki (10 mb üzeri) çalışmalarınız için www.wetransfer.com web adresinden yararlanabilirsiniz. Tasarımlarınızı hazırlarken (cd&dvd.pdf) bıçak izi dosyamızdan faydalanabilirsiniz. Tasarımınızın baskıya uygunluğu kontrol edilip, sizden onay alındıktan ve ödeme bilgilerinizin kontrolü sağlandıktan sonra ürününüz baskıya alınacaktır.

Cd & Dvd Kabı Baskı Hakkında

Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile birlikte adeta hayatımızı da teknolojiye adamış bulunmaktayız birçoğumuz. Hal böyle olunca da internet üzerinden indirdiğimiz çeşitli bilgiler, belgeler, müzik, resim veya video dosyalarını saklamak ve ya firmanıza ait bilgileri ve belgeleri taşımak için çeşitli veri depolama ürünlerine ihtiyaç duymaktayız. Bu ürünler harddisk, flaş bellek, DVD veya CD’ler olabilmektedir.

CD’ler kolay kullanımlı, çeşidi bol olan ve içine 700 MB veri sığdırma özelliği olan ekonomik ve pratik araçlardır. CD’ler genellikle insanlar tarafından oyun, film, müzik, resim gibi verileri depolama amacı ile kullanılır.

Ayrıca belirtmek gerekir ki günümüzde reklamın önemi çok büyüktür. Reklam yapan şirketler; gerek gazete, gerekse çeşitli basın ve yayın organlarına reklamlarını vererek yada dükkanlarına çeşitli tabela, kartvizit, logo, afiş gibi reklam malzemeleri yaptırarak reklam uğruna çok büyük paralar harcayabiliyorlar.

Bu esnada bir firmanın tanıtımı, bölgenin tanıtımı açısından CD’ler devreye girmektedir. CD’lerin genellikle üzerlerinde CD markaları yer almaktadır. Bir firmanın veya tanıtımı yapılacak her hangi bir yerin kalitesiz CD ile yaptığı veya üzerinde reklamları olmayan CD’ler ile yaptığı reklam müşteri gözünde o firmaya, işletmeye veya bölgeye negatif bir durum olarak geri dönecektir.

CD Baskı, günümüzde CD’lerin üzerlerine firmalar, tatil yöreleri veya orjinal oyun, albüm kapaklarına yapılan çok ince bir kağıttan ve genellikle reklam, firma bilgisi ile yapılan işe denir. CD Baskı aslında önemli görünmese de bir firmanın, üzerinde bir CD markası ile CD sattığının ne kadar kötü bir durum veya firmayı ne kadar karalayacak bir durum olduğunu tahmin edebiliriz.

Çeşitli CD Baskı firmaları tarafından yapılan baskı, genellikle CD’nin ön yüzünü kaplayacak şekilde yapılmaktadır. Yukarıda da belirttiğimiz gibi firma, reklam, oyun, müzik, film, yöresel tanıtım gibi CD ile tanıtımı veya yüklemesi yapılan baskılar, grafikerler tarafından hazırlanmış resimler ile birlikte özel bir CD baskı aleti ile CD üzerine basılır.